Ekonomi

MTOSB Başkanı Tekli: “Yaralarımızı sarmanın tek yolu üretmek”

Mersin-Tarsus Organize Sanayi Bölgesi Sabri Tekli, deprem bölgesinde yaptığı incelemelerin ardından yaptığı açıklamada, yaraları sarmanın tek yolunun üretim olduğunu söyledi.

MTOSB Lideri ve Organize Sanayi Bölgeleri Üst Kurul Kontrol Kurulu Üyesi Sabri Tekli, OSBÜK Lideri Memiş Kütükçü ve yönetim kurulu üyeleri ile deprem bölgelerini ziyaret ederek bölge sanayicileri ile fikir alışverişinde bulundu.

Deprem bölgelerinin ayağa kalkmasının tek yolunun üretim olduğuna işaret eden Tekli, “Türkiye’nin dört bir yanındaki sanayicilerimiz, sorumluluğu üstlenerek Organize Sanayi Bölgeleri Üst Kurulu aracılığıyla deprem bölgelerindeki yaraları sarmaya devam ediyor. İncelemelerde bölgenin taleplerini not aldık.Bu büyük yarayı sarmanın tek yolunun üretimden geçtiğini kimse unutmasın.Bölgeyi oradan çıkmadan kısa sürede nasıl ayağa kaldırırız diye düşünmeliyiz. Bu anlamda istihdam, üretim ve ihracat çok değerli bahislerdir.Üretimi durdurduğumuz andan itibaren “Bölgedeki insanımızı mağdur etmiş oluruz. Bu yüzden üretim hatları durmadan çalışmak zorunda” dedi.

Başkan Tekli, deprem bölgesinde çalışmalarından dolayı başta Mersin Valisi Ali Hamza Pehlivan olmak üzere tüm kurum ve kuruluşlara da teşekkür etti. – MERSİN

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu