Ekonomi

KTO Dış Ticaret Merkezi tarafından “Amerikan Pazarına Giriş ve Fırsatlar” webinarı düzenlendi

Konya Ticaret Odası (KTO) Dış Ticaret Merkezi tarafından düzenlenen ve Amerika Birleşik Devletleri Ticaret Müşavirleri ve Ataşelerinin katılımıyla düzenlenen “Amerika Pazarına Giriş ve Fırsatlar” webinarı, firmaların yoğun katılımıyla gerçekleştirildi.

Bu kapsamda KTO Dış Ticaret Merkezi, yeni pazar bulma hedefiyle webinar programları düzenleyerek, ülkelerin Ticaret Müşavirleri ve Ataşeliklerini ihracatçı firmalarla buluşturan “Amerika Pazarına ve Fırsatlara” başlıklı yedinci webinarını gerçekleştirdi. ihracatçı firmalara yer açmak ve ihracat hacimlerini genişletmek. KTO Yönetim Kurulu Üyesi Ahmet Keresteci’nin açılışını yaptığı webinar kapsamında, Washington Ticaret Müşaviri Çağrı Arıcı, Amerika pazarına ilişkin detaylı bir sunum yaparken, Türk firmalarının Amerika’ya ihracat yapabilmek için neler yapması gerektiği konusunda katılımcılara bilgi verdi. Sunumun ardından birer konuşma yapan New York, Houston, Miami, Boston ve Los Angeles Ticaret Ateşelikleri, bölgelerdeki değerli eserler, çalışma kültürü ve Türk firmalarının dikkat etmesi gereken hususlar hakkında bilgi verdiler. Programın son bölümünde ise katılımcıların sorularını yanıtlayan ticaret müşavirleri ve ataşeler, etkinliğe olan yoğun ilgiden duydukları memnuniyeti dile getirdiler.

Konya Ticaret Odası Dış Ticaret Merkezi (KTODTM), Konya ve bölgedeki ihracatçı firmaların ihracat kapasitelerini ve alternatif pazarlarını artırmak amacıyla çalışmalar yürütmektedir. İhracatçı firmaların ticari faaliyetlerinde hakikat atakları yapmaları için yol gösterici olmayı ve bu sayede Türk ihracatçısının büyümesine, Konya’nın ve ülkemizin ihracat gelirlerinin artmasına yardımcı olmayı amaçlamaktadır. KTO Dış Ticaret Merkezi tarafından Konya ve ülkemiz ihracatının artırılması ve firmalarımızın ihracat kabiliyetlerinin artırılması amacıyla düzenlenen bu webinarların artarak devam edeceği kaydedildi. – KONYA

haberguce.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu