Haber

Akarsu Slalom Türkiye Şampiyonası’na 50 sporcu Yusufeli’nde hazırlanıyor

Artvin’in Yusufeli ilçesinde kano takımları, Çoruh Nehri’nde gerçekleştirilecek Akarsu Slalom Türkiye Şampiyonası hazırlıklarını sürdürüyor.

Yusufeli Belediyesi SporKulüp ve Yusufeli Türkiye Olimpik Hazırlık Merkezi kano ekipleri, önümüzdeki ay Rize’de düzenlenmesi planlanan ve milli grup sporcularının da seçileceği şampiyona için antrenmanlarını sürdürüyor.

Sporcular, Çoruh Nehri’nin soğuk sularında günde ortalama 3 saat kürek çekerek antrenman yapıyor.

Yusufeli Belediyesi Spor Kulübü Kano Antrenörü İlhan Demirtaş, basın mensuplarına, her iki takımdan 50 sporcunun Türkiye Şampiyonası’na hazırlanmak için bir süredir Çoruh Nehri’nde çalıştığını söyledi.

Demirtaş, “Irmak kanosunda toplam 50 sporcumuz var. İnşallah şampiyonadan güzel sonuçlarla döneriz. Amacımız uluslararası şampiyonalarda derece elde etmek ve ülkemizi en iyi şekilde temsil etmektir.” dedi.

Yusufeli Belediyesi Spor Kulübü sporcusu Fadime Kurt, hava şartları elverdiği sürece Çoruh Nehri’nde antrenman yaparak yarışlara hazırlandıklarını belirtti.

Hedefinin Türkiye’yi yurt dışında milli takımda temsil etmek olduğunu vurgulayan Fadime Kurt, “Bu sezon hava soğuk, su çok soğuk ama emeksiz değil. Su soğuk da olsa çalışmaya devam ediyoruz. .” sözlerini kullandı.

Yusufeli Türkiye Olimpiyat Hazırlık Merkezi sporcusu Emircan Tarık Yılmaz da şampiyona hazırlıklarına ara vermeden devam ettiklerini kaydetti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu