Haber

Caminin bağış dönemi 31 Aralık’ta sona eriyor

ESKİŞEHİR (İGFA) – Asri Mezarlığı’nın ana girişindeki alanda cami üretimine başlayan Büyükşehir Belediyesi, birden fazla cenaze olduğunda mahalle camilerinin yetersizliğini ve mezarlıklı cami ihtiyacını dikkate aldı. Cenaze namazlarının kılınabileceği geniş alan inşaat çalışmalarına hızla devam ediyor.

Kapalı mekanın yanı sıra cenaze namazlarının rahatlıkla kılınabileceği bin metrekare açık ve üstü kapalı cenaze meydanına sahip camide gasilhane ve morg hizmetleri de verilecek. Proje kapsamında alt katta gasil odası ve morg hizmeti verilecek olup, cenaze namazı için asansör ile cenaze namazının kılınacağı alana hızlı bir şekilde ulaşım sağlanabilecektir.

Abdesthanesi, ikramların yapılabildiği taziye salonu, idari binası, tuvaletleri ile toplam 5 bin metrekare alan üzerine inşa edilecek mescitte cenaze araçları, otomobil ve otobüsler için park alanları da bulunacak. peyzaj alanları.

Mimarisiyle örnek teşkil edecek cami, hayırseverlerin desteğiyle hızla yükselmeye devam ederken, hayırsever vatandaşlar Eskişehir Büyükşehir Belediyesi olarak Asri Mezarlık Camii ve Hizmet Tesisleri yapımına girdi, TR87 0001 5001 5800 7312 5485 31IBAN numarası VakıfbankHesabınıza para yatırarak katkıda bulunabilirsiniz.

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi yetkilileri, hayırseverlerin desteğiyle cami inşaatının değerli bir noktaya ulaştığını kaydederek, açılan bağış hesabının yasal süresinin 31 Aralık 2022’de dolacağını hatırlattı. 31 Aralık tarihine kadar verilen IBAN numarasını kullanarak yaptıkları bağışlar.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu